Home » Головна » ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ-ДЕФЕКТОЛОГІВ

ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ-ДЕФЕКТОЛОГІВ

5 квітня 2021 року відбулося методичне об’єднання професійної спільноти вчителів-дефектологів. У заході взяли участь, крім педагогів закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, вчителі інклюзивно-ресурсного центру №1 Ужгородської міської ради та Ужгородської спеціальної школи-інтернат Закарпатської області. Тема, на якою працювали педагоги «Забезпечення процесу формування мовлення дітей з ЗНМ швидкості актуалізації набутих знань особистого мовленнєвого висловлювання шляхом використання методу дидактичного сенкану».

Директор Центру привітала всіх учасників онлайн-заходу і побажала плідної праці, адже тема актуальна і потребує вивчення.

За останні роки значно зросла кількість дітей молодшого шкільного віку, які мають загальний недорозвиток мовлення, специфіка якого полягає в системному порушенні всіх сторін мовлення. Однак опановувати  види мовленнєвої діяльності діти повинні, оскільки без них їм буде важко засвоювати навчальний матеріал.

Катерина Миколаївна Мороз у своїй презентації зупинилася на основних аспектах вивчення даного питання. Розповіла про алгоритм складання сенкану та звернула особливу увагу на різноманітність вправ, що   пропонуються дітям.

Отже, використання дидактичного сенкану не порушує загальноприйняту систему логокорекційних занять і методик, а навпаки придає їй логічну завершеність.

Учасники професійної спільноти виконували практичні завдання, складаючи сенкан та виконуючи вправи.

«Таким чином, у систематичному корекційному навчанні, спрямованому на розвиток і вдосконалення комунікативних умінь та навичок, в учнів поступово формується достатній рівень мовленнєвої компетенції, що є основою їхнього повноцінного психічного розвитку», — відзначила Катерина Мороз.

Такі заходи є потрібними і повинні залучати чим більше педагогів, батьків та інших зацікавлених осіб.