Home » Головна » ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ – НОВАТОРА

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ – НОВАТОРА

18 березня 2021 року педагогами СНВК «Пролісок» для вчителів 4 класів  було організовано і проведено  онлайн-зустріч у рамках діяльності Школи вчителя-новатора на тему «Медіаграмотність  як  необхідна  потреба інформаційного суспільства. Медіапростір сучасного школяра».

У заході взяла  Юрик Ольга Михайлівна, консультант  Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради,  яка наголосила, що відповідно до  Державного стандарту початкової освіти, школяр Нової української школи має засвоїти навички зі сприйняття, аналізу, інтерпретації, критичної оцінки інформації в текстах різних видів та медіатекстах. Тому вимогою часу  та  метою навчання медіаграмотності та критичного мислення учнів початкових класів є формування практичних навичок із розуміння, аналізу й оцінювання змісту медіа, здатності створити власний медіапродукт і оцінити власну медіаактивність.

Організаторам заходу, заступнику директора СНВК «Пролісок» Васильєвій Ірині Миколаївні, вчителям початкових класів  Петрашко Наталії  Іванівні, Кошан Ганні Володимирівні та вчителю інформатики Монинцю Назару Федоровичу  вдалося організувати інтерактивний  педагогічний діалог  з учасниками заходу.

Використовуючи сучасні  інструменти онлайн-взаємодії спікери залучали до комунікації аудиторію, ефективно використали чат для спілкування, урізноманітнили виступи фрагментами відеозаписів та організували групові взаємодії під час гри «Зіпсований телефон», яка демонструє інтерпретацію  інформації при її передачі. Водночас, педагоги СНВК «Пролісок» надали учасникам практичні поради з формування  навичок медіаграмотності в учнів початкових класів.

Завдяки зворотньому зв’язку, присутні подякували організаторам зустрічі і  відзначили,  що медіаосвіта –  це підґрунтя  ефективного вивчення для всіх шкільних предметів, не тільки в початковій, але й середній та старшій  школі, тому дуже  важливо підвищувати рівень медіаграмотності учнів.